ABKANT BÜKÜM

ABKANT BÜKÜM

Abkant pres, metal sacı bükerek veya kıvırarak istenen şekle getiren işlemdir. Abkant büküm tezgahı ile sac metal, iki kalıp arasında basılarak şekil alır. Altta bulunan büyük kalıp dişi kalıptır, üstteki ise erkek kalıptır.

 

Abkant presler, sac metale hidrolik basınç ve kuvvet uygular. Malzemenin türü, kalınlığı, basınç gibi bilgiler CNC kontrol panelinden cihaza girilir. Bu bilgiler verildikten sonra animasyon elde edilir ve bükme işlemi sonrası ortaya çıkacak olan ürün görülmüş olur. Bir hatayla karşılaşılması halinde gerekli değişiklikler yapılarak hata giderilir.

 

CNC kontrollü abkantlardaki önemli diğer bir özellik ise arka dayamanın hareket etmesidir. İleri, geri, aşağı ve yukarı sayesinde daha hassas üretimle istenen form sac metale verilebilir.

ABKANT PRES NASIL ÇALIŞIR ?

 

Operatör kontrol panelinden programlamayı yapar. Sac metali dayamaları kalıpları ayarlayıp yerleştirdiği sırada pedala basarak üst tablayı aşağıya indirir. Kendi ağırlığının etkisiyle üst kalıp aşağıya inerken hidrolik sistem de devreye girerek istenen basınca ulaşılmasını sağlar.

 

CNC ABKANT TEZGAHININ AVANTAJLARI

 

– Birden fazla bükümü ard arda yapılabilir.

– Ölçüleri makine kontrol paneline girilebilir.

– Dayama ayarlarının otomatik ve hızlı bir şekilde yapılabilir.

– Büküm hızı ayarlanabilir.

– Daha kullanışlı ve emniyetli olması.

Müşteriyi mutlu kılan biçimde, en uygun maliyetle ve en yüksek kalitede, müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak suretiyle daha ileri bir üretim ve kaliteli hizmet anlayışı için varız.

MAİNALARIMIZ

KAYNAKLI İMALAT

©Copyright 2021. Web Tasarım Nova Kurumsal Ajans